неділя, 7 березня 2010 р.

Декілька цитат із праць Д.Донцова


Наша доба - як звичайно подібні епохи - виплескує наверх і героїв і плюгавців. І це не тільки наша доба. Що з тими "єдинокровними братами" не все в порядку, завважив ще І.Франко. Скільки Шевченко знаходив серед земляків "рабів з кокардою на лобі", "лакеїв в золотій оздобі"! Скільки серед своїх земляків знаходив Гоголь "нікчемних малоросіян"... Єднатися з ними? Це значить компрометувати національну ідею перед чужинцями, ослаблювати її престиж і притягуючу силу серед свого загалу. З ними можна - при сприятливих обставинах - створити з України колонію чи протекторат якоїсь інтернаціональної мафії, ласки якої вони запобігливо жебрають, але ніколи - національної України, в якій затриюмфувала б своя правда і сила, - з квіслінгами не здобути.
Д.Донцов.Дух отари і дух провідництва.1952 р./ Вид коштом тиж. "Голос Нації". Львів, 1993. 

Ті, які свято переконані, що несуть на Україну нашу велику правду, люди віри і чину, люди характеру і відваги, люди непремиренності до ворога і до погані у власних рядах... - вони лише стануть ідейним і організаційним осередком, який згодом потягне за собою нарід, об'єднаний навколо нашої національної правди.
Д.Донцов.Дух отари і дух провідництва.1952 р./ Вид коштом тиж. "Голос Нації". Львів, 1993.

Суть всієї політичної кризи наших днів - це криза провідної верстви. 
Д.Донцов. За яку Україну? 1949 р. / Вид коштом тиж. "Голос Нації". Львів, 1993.

Чесні, мудрі, відважні, шляхетні і характерні люди - можуть лише вести націю до перемоги, а не до ганьби і розкладу.
Д.Донцов. В чім сила організації? 1948 р./ Вид коштом тиж. "Голос Нації". Львів, 1993.

6 коментарів:

 1. Прохання - перегляньте, будь-ласка, свою кнопку, посилання на Ваш сайт. Не знаю, але в мене на блозі воно зовсім не діяло.

  ВідповістиВидалити
 2. Дякую. Кнопки діють, адже мої блоги "Державність..." і "Слово..." зв'язані за допомогою цих кнопок і я ними користуюся кожний день. Але я перевірю ще раз іншим способом.

  ВідповістиВидалити
 3. Дійсно, була "внесена" третьою стороною у відкритий HTML-код деяка інформація, яка й стала причиною того, що кнопки не працювали. Вибачте за незручності. Скопіюйте оновлений код кнопки будь-якого мого блогу і вставте у свій блог.

  ВідповістиВидалити
 4. Доцов мій земляк, про якого ми всі узнали після здобуття незалежності Україною, мало хто його читав, я читала, не все сприйнятне, багато агресії, але ті цитати, що наведені тут дійсно гарні.

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...