четвер, 8 грудня 2011 р.

Непомічений ювілей: 20 років тому у Біловезькій пущі було підписано угоду про припинення існування СРСР

20 років тому, 8 грудня 1991 року, в Віскулях під Брестом (Білорусь) президент РРФСР Борис Єльцин, президент України Леонід Кравчук і голова Верховної ради Республіки Білорусь Станіслав Шушкевич підписали Угоду про розпад СРСР і про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД).
У документі констатувалося, що Радянський Союз припиняв своє існування як суб'єкт міжнародного права і геополітичної реальності. Однак, ґрунтуючись на історичній спільності народів, зв'язках між ними, враховуючи двосторонні договори, прагнення до демократичної правової держави, намір розвивати свої відносини на основі взаємного визнання і поваги державного суверенітету, сторони домовилися про утворення Співдружності Незалежних Держав (СНД).
10 грудня угода була ратифікована Верховними Радами Білорусії і України, а 12 грудня - Верховною Радою Росії.
13 грудня в столиці Туркменистану Ашхабаді відбулася зустріч президентів п'яти центральноазіатських держав, що входили до складу СРСР: Казахстану, Киргизії, Таджикистану, Туркменистану та Узбекистану.
Її підсумком стала прийнята Заява, в якій країни висловили згоду увійти в організацію СНД за умови забезпечення рівноправної участі суб'єктів колишнього Союзу і визнання всіх держав в якості засновників СНД. Через деякий час всі республіки, які входили до складу СРСР, проголосили незалежність.
Так було юридично оформлено кінець існування однієї із найкривавіших і найжорстокіших імперій, імперії зла – Радянського Союзу.
Зі святом!??
Зі святом!!!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...