суботу, 26 січня 2013 р.

Героїчне і трагічне в історії становлення Української держави


Однією із героїчних і трагічних сторінок становлення Української держави є битва під Крутами, яка відбулася 95 років тому – 29 січня 1918 року. У битві під Крутами Українську Народну Республіку (УНР) від навали більшовиків (6.000 балтійських матросів та інших досвідчених вояків) захищали понад 500 вояків Української Центральної Ради (переважно юнаків Київської Військової Школи ім. гетьмана Богдана Хмельницького) та більше сотні студентів Січового Куреня. Сили були нерівними, але молоді захисники Української держави мужньо стояли на передових її рубежах до останнього подиху. Пам’ятай про це! Долучитись до Всеукраїнської акції "Пам’ятай про Крути" 2013!

1. Дізнайся більше про бій під Крутами. Важливо знати правдиві, а не міфологізовані політиками, причини, події і наслідки (один з міфів: в бою загинуло 300 юнаків, а в дійсності - кілька десятків і ще 29 розстріляно). Прочитай кілька сторінок про подвиг юнаків з першоджерел, із спогадів учасників бою.
2. Підтримай кампанію «Пам'ятай про Крути!» у соцмережах і ЗМІ, фінансово. Розмісти банер на власній сторінці чи у молодіжних групах. Підготуй і опублікуй статтю для популяризації кампанії у відомих національних та регіональних сайтах, газетах чи журналах. Перерахуй кошти для зйомок документального фільму про Крути.
3. Вшануй полеглих одягнувши 29 крутянську символіку. Причепи на груди стрічку чи з значок із відповідною символікою (не маєш - виготови сам і для своїх друзів), одягни вишиванку, яка споконвіку нагадує українцям червону кров героїв, пролиту за нашу чорну землю.
4. Присвяти Героям одну добру справу. Організуй перегляд молоддю відповідного відео (наприклад, фільму "Майкл Колінз" - професійно озвученого українською мовою за сприяння "Гуртом" спеціально для цьогорічної кампанії), флеш-моб на крутянську тематику, смолоскипний похід, вечір бардівської пісні чи військово-історичну гру на місцевості тощо. Головне, щоб була дія!
5. Підтримай традицію крутянського посту (від 21.00 28 січня до 6.00 30 січня). Даний звичай, саме в цей день, започаткувало в 1931 році покоління Шухевича і Бандери, на ньому виросли майбутні лицарі УПА.
СЛАВА УКРАЇНІ!!! 
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Більше про акцію можна дізнатися на сайті «Пам’ятай про Крути»!
Як бере участь молодь областей і міст України в акції, можна дізнатися на сайті «Якщо не ти, то хто?» та інших.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...